مشترک شیراز برنامه شهرداری برپایی نمایشگاه

مشترک: شیراز برنامه شهرداری برپایی نمایشگاه اجرای برنامه های قدر عاشقی ایام ماه مبارک رمضان شیراز سومین حرم اهل بیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می‌شود

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۵۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه، صدور شناسنامه اشتغال جهت ایرانیان زیر ۶۵ سال و تصویب

شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می‌شود

شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می شود

عبارات مهم : آموزش

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۵۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون در اردیبهشت ماه، صدور شناسنامه اشتغال جهت ایرانیان زیر ۶۵ سال و تصویب کلیات آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار تخصیص داده شده است داشت.

به گزارش ایسنا، در هفته ای که گذشت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور شناسنامه اشتغال جهت ایرانیان زیر ۶۵ سال خبر داد.

عیسی منصوری گفته است که در این شناسنامه ها که به زودی کار صدور آن ها شروع می شود، همه اطلاعات مربوط به افراد زیر ۶۵ سال ذکر می شود و این شناسنامه ها تنها محدود به اشتغال رسمی نیست بلکه همه افرادی که ذیل مشاغل غیررسمی تعریف می شوند هم مشمول بر می شوند.

شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می‌شود

وی داشتن آمار دقیق و واقعی از شاغلان، بیکاران و میزان تخصص و مهارت های آنها را مهم دانست. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار انتقادی هم به بانک های کشور داشت که پرداخت تسهیلات را با تاخیر انجام می دهند و ابراز امیدواری کرد بانکها با تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات زمینه استفاده درست و هدفمند از این منابع را فراهم کنند.

در هفته ای که گذشت مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار از ثبت ۳۱۷ شرکت تعاونی در کشور طی اردیبهشت ماه امسال خبر داد و میزان اشتغالزایی این تعاونی ها را ۵۲۹۷ وقت شغلی ذکر کرد. بر اساس این گزارش ۶۱۹۱ نفر عضو این تعاونی ها هستند و بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده است مربوط به استانهای فارس و هرمزگان بوده هست. بیشترین میزان وقت شغلی هم متعلق به تعاونی های گرایش کشاورزی با ۱۲۴۲ نفر و تعاونی های صنعتی با ۱۱۰۳ نفر بوده است.

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۵۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه، صدور شناسنامه اشتغال جهت ایرانیان زیر ۶۵ سال و تصویب

تصویب کلیات آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار در کمیته روابط کار شورای عالی کار از دیگر رویدادهای این هفته بود.

کمیته روابط کار شورای عالی کار در آخرین نشست خود که با نشانه تعیین حداکثر مدت موقت جهت کارهای با جنبه غیر مستمر تشکیل داد، ضمن تصویب کلیات آیین نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار، مشاغل پشتیبانی، پروژه های عمرانی، کارهای ساختمانی و کارگاه هایی که با ماهیت غیرمستمر تشکیل می شوند را جزو کارهای موقت تعریف کرد.

به گفته علی خدایی ـ نماینده کارگران در شورای عالی کار در طول جلسات، تمهیداتی اندیشیده شد تا به یک راهکار مطلوب برسیم و درنهایت ملاک تعیین سقف مدت قرارداد در مشاغل غیرمستمر را سه سال در نظر گرفتیم، به این نحو که هر کار یا پروژه ای که به شکل موقت تعریف می شود کارفرما اجازه دارد در آن کار و پروژه، با نیروی کار قرارداد موقت ببندد و چنانچه بعد از سه سال آن پروژه استمرار داشت و کارفرما همچنان کارگر را به کارگرفت یا کارگر جدیدی جذب کرد، باید با نیروی کار قرارداد دائم ببندد. وی گفت: کلیات این آیین نامه به تصویب همه شرکای اجتماعی و نمایندگان کارگری،کارفرمایی و دولت رسیده و جهت جمع بندی و تصمیم گیری نهایی به وزیر کار ارجاع شده است است.

شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می‌شود

آنطور که وی گفته این آیین نامه جهت آنکه جنبه عملیاتی به خود بگیرد باید از تصویب هیات وزیران بگذرد ؛تبصره یک ماده ۷ قانون کار، وزارت کار را به تدوین آیین نامه حداکثر مدت موقت جهت کارهای با ماهیت غیرمستمر مکلف کرده که این تبصره قانونی تا به حال اجرا نشده است.

در هفته ای که گذشت طرح کاربینی مشاغل خاص مربیان فنی و حرفه ای با نشانه پژوهش محوری شروع شد و در گام نخست به طور آزمایشی در چهار استان اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان و خراسان رضوی به اجرا درآمد.

مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به ایجاد بیش از ۵۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه، صدور شناسنامه اشتغال جهت ایرانیان زیر ۶۵ سال و تصویب

آنطور که معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت شرکت آموزش فنی و حرفه ای گفته، در جهت اجرای این طرح ۱۲۰ ساعت وقت مطالعاتی پژوهشی در طول یک سال جهت مربیان شرکت در نظر گرفته شده است که با حضور مربی در محیط واقعی کار در بخش صنعت محقق می شود.

وی احیای جایگاه مربی در شرکت آموزش فنی و حرفه ای، تجربه اندوزی مربیان و کیفیت بخشی به آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار صنعت را از جمله دستاورهای اجرای طرح کاربینی مشاغل عنوان کرد.

شناسنامه شغلی جهت ایرانیان صادر می‌شود

ایجاد و تقویت روحیه پژوهش محوری در بین مربیان فنی وحرفه ای، ایجاد بستر مناسب جهت آشنایی مربیان با مشاغل حوزه صنعت، استفاده از ظرفیت و توان علمی و مهارتی مربیان در جهت توسعه کمی و کیفی آموزش های مهارتی، توسعه تعاملات شرکت با بازار کار و ارتقای سطح علمی و مهارتی مربیان متناسب با فن آوری روز بازار از دیگر اهداف اجرای این طرح به شمار می رود.

واژه های کلیدی: آموزش | قانون | اشتغال | قانونی | شناسنامه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog