مشترک شیراز برنامه شهرداری برپایی نمایشگاه

مشترک: شیراز برنامه شهرداری برپایی نمایشگاه اجرای برنامه های قدر عاشقی ایام ماه مبارک رمضان شیراز سومین حرم اهل بیت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی لزوم توجه به مدیریت مصرف ، رشد مصرف بنزین شدت یافتن شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز و رشد مصرف آن در اردیبهشت ماه ١١.٥درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال

لزوم توجه به مدیریت مصرف ، رشد مصرف بنزین شدت یافتن شد

رشد مصرف بنزین شدت یافتن شد/لزوم توجه به مدیریت مصرف

عبارات مهم : بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز و رشد مصرف آن در اردیبهشت ماه ١١.٥درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ٤ درصد رشد داشته هست.

به گزارش مهر، محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در گفتگو با خبرنگار مهر میزان میانگین مصرف بنزین کل کشور را ٨٥ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و گفت: اکنون با رشد مصرف ١١.٥ درصدی رو به رو هستیم در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته رشد ٧.٥ درصدی را تجربه کردیم.

وی تصریح کرد: با این حساب، رشد مصرف بنزین شدت یافتن شده است است و مورد نیاز است جهت مدیریت مصرف کارها موثری انجام شود.

لزوم توجه به مدیریت مصرف ، رشد مصرف بنزین شدت یافتن شد

با نزدیک شدن به فصل تابستان و شروع سفرهای این فصل، مصرف و تامین بنزین تبدیل به یکی ازدغدغه های دولت می شود. دغدغه ای که انگشت مسوولیت آن به سوی وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش نشانه می رود، در حالی که طبق گفته های مکرر بیژن زنگنه، وزیر نفت و علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، مصرف بهینه بنزین مستقیما به کیفیت موتور خودروها باز می گردد. آیا که در مقوله مصرف بنزین دو محور کمیت و کیفیت مطرح هست. طبق اعلام وزارت نفت تمام بنزین عرضه شده است در کلان شهرها دارای استاندارد یورو٤ است و در سایر استان های کشور نیز بنزین با سولفور و گوگرد حداقلی توزیع می شود.

نکته دیگری که راجع به مقوله مصرف بنزین منجر به شکل گیری اختلاف بین وزارت نفت و خودروسازان شده است هست، اختلاف راجع به میزان مصرف بنزین در خودروهای داخلی و خارجی هست. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش می گوید هنگامی که میزان مصرف بنزین خودروهای وارداتی و خودروهای داخلی در یک فضای آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته ، مشخص شده است که خودروهای وارداتی بنزین (یورو٤) را با احتراق کامل و کمتر از خودروی داخلی مصرف می کنند. به عبارت دیگر خودروهای خارجی میزان مصرف بنزین کمتر و بهینه تری نسبت به خودروهای داخلی دارند؛ صادق آبادی به استناد همین بررسی آزمایشگاهی، اعتقاد است که مصرف بنزین در خودروهای داخلی، بدلیل استانداردهای قدیمی موتور آنها بالاتر است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز و رشد مصرف آن در اردیبهشت ماه ١١.٥درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال

در همین راستا وزیر نفت در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خودروسازان را مسوول مستقیم بالابودن مصرف بنزین در کشور معرفی کرد.

مدیریت تولید یا مصرف؟!

از سویی دیگر موزیک مصرف بنزین به علت رشد تقاضا و همچنین مصرف بالای خودروهای داخلی رو به فزونی هست. به این ترتیب با وجود اینکه تولید بنزین در کشور به خاص با افتتاح فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس به اوضاع مطلوبی رسیده و در برابر میزان واردات بنزین کم کردن یافته است ولی با توجه به رشد مصرف و نبود اراده مورد نیاز و کافی جهت مدیریت مصرف، به نظر می رسد حتی با افتتاح دو فاز دیگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس باز هم نیاز به واردات وجود داشته باشد. البته طبق گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، با افتتاح فاز ٢ پالایشگاه ستاره خلیج فارس کشور می تواند به حوزه صادرات بنزین وارد شود. البته اگر رشد مصرف بنزین در داخل کشور، مجال بدهد.

لزوم توجه به مدیریت مصرف ، رشد مصرف بنزین شدت یافتن شد

وزیر نفت چندی پیش میزان تولید بنزین کل کشور را٨٧میلیون لیتر در روز اعلام کرد؛ این در حالی است که سال گذشته حدود ٦٢میلیون لیتر در روز تولید داشته ایم. البته این مقام مسوول در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی آینده نگری کرد که میزان تولید بنزین کشور در سه ماهه نخست امسال به بیش از ٧٧ میلیون لیتر در روز و در سه ماهه نهایی سال به ٩٦ میلیون لیتر در روز برسد.

بدیهی است خودکفایی در تولید بنزین تنها به تولید بنزین پالایشگاه ها باز نمی گردد بلکه بخشی از آن به خودروسازان و میزان مصرف بنزین خودروهای تولید داخل مربوط می شود. اهمیت بهینه سازی موتور خودروهای تولید داخل از انجا اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم موزیک رشد مصرف بنزین، در حال زیاد کردن هست؛ در این ارتباط محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در گفتگو با خبرنگار مهر میزان میانگین مصرف بنزین کل کشور را ٨٥ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و گفت: اکنون با رشد مصرف ١١.٥ درصدی رو به رو هستیم در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته رشد ٧.٥ درصدی را تجربه کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز و رشد مصرف آن در اردیبهشت ماه ١١.٥درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال

بزودی دومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت تولید روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین به طور رسمی به بهره برداری می رسد؛ ولی با توجه به رشد مصرف و البته زیاد کردن تولید به نظر می رسد مورد نیاز است بیش از آنکه بر زیاد کردن کمیت و کیفیت تولید بنزین داخلی متمرکز باشیم، راهکارهای مدیریت مصرف و مصرف بهینه در خودروهای داخلی را مورد توجه قرار دهیم.

واژه های کلیدی: بنزین | ستاره | میلیون | مدیریت | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog